menu close menu

Pielęgnacja domowa skóry twarzy – Krok 5/5 – „maseczka na twarz”

Pielęgnacja, którą chcę tu opisać, to typ produktów, których nie musimy stosować codziennie, ale są warte używania i gorąco zachęcam do ich kupna.

Maseczki i koncentraty aktywne – bo o nich mowa, skutecznie podniosą poziom pielęgnacji w warunkach domowych. Nie zawsze przecież możecie udać się do salonu na profesjonalny zabieg kosmetyczny, a stosowanie się tylko do podstawowej pielęgnacji, nie zapewni zdrowej i młodej skóry.

Maseczka na twarz.

 
 
maseczka na twarz
Model pielęgnacji domowej Azjatek, polega na codziennej wielopoziomowej pielęgnacji, gdzie każdorazowo nakłada się około 7-8 preparatów na skórę. Nakładają one nie tylko toniki, serum,ale także kremy wodne, kremy normalne itp, a trzeba przyznać, że te kobiety mają wyjątkowo promienną cerę:)
 
 
My europejki jeszcze nie mamy takich zwyczajów, ale warto jest dodać do naszej podstawowej pielęgnacji serum aktywne czy też ampułkę, jak je popularnie nazywamy. Jest ich naprawdę wiele rodzajów, potęgują efekty działania kremów, mogą zawierać różne substancje aktywne i działają jeszcze silniej niż krem. Czasem są nawet w stanie zastąpić krem, jeżeli mają nieco cięższa konsystencję. Na ogół są wodniste i lekkie, po to, żeby szybko wchłonąć się w skórę. Pamiętajmy, o zasadach stosowania, aby nałożyć serum pod krem, zaraz po toniku lub po zmyciu peelingu.
 
 
Zawsze nakładamy kosmetyki od najlżejszych po cięższe, tłuste. Nigdy odwrotnie, ponieważ te tłuste nie przepuszczą już wgłąb skóry tych lekkich nawilżających.
 
maseczka na twarz
Maseczki używajmy przynajmniej raz na dwa tygodnie, choć ideałem byłoby raz na tydzień. Maseczki na ogół powinnyśmy trzymać na skórze tyle ile zaleci producent, po to aby składniki aktywne mogły zadziałać. Zbyt krótkie trzymanie maski może nie przynieść oczekiwanych efektów. Czasem dany produkt nadaje się nawet do pozostawienia na całą noc.
 
Mamy do wyboru pełna gamę masek w sklepach dla każdego rodzaju cery. Aktualnie moda panuje na te, wytwarzane samodzielnie w domu. Na ogól mieszamy wtedy owoce lub warzywa, wiele przepisów znajdziecie w internecie. Moja uwaga dotyczy tylko osób z wrażliwą cerą, niestety takie produkty mogą uczulać niektóre osoby, dlatego należy postępować ostrożnie. pielegnacja domowa - maseczka na twarz
 
Dostosowujcie także składniki aktywne do sezonu, ważne aby nie używać produktów fotouczulających latem, np nie używamy serum z retinolem latem, bo możemy spowodować przebarwienia.
 
Warto prawidłowo dbać o swoją skórę i poświęcić jej nieco czasu w domu. Na pewno odwdzięczy nam się młodym i zdrowym wyglądem na dłużej.

Oceny od naszych klientów ( nie jesteś klientem? Nie oceniaj ! ):
Ocena :
5 based on 4 votes
Ocena zabiegu :
Maseczka na twarz

Napisz komentarz

Twój adres eMail nie będzie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nasze bony upominkowe:

Na każdą okazję.

Czytaj...

Dziś na naszym blogu:

Relacja z naszego Eventu Kolagenowego z marką SOUVRE.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem kolagenu i złotej ...

Czytaj...

Nasze solarium:

Zawsze świeże i czyste.

Czytaj...